• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Top kumaş alanlar, kumaş alınır,kumaş alanlar.parça kumaş alanlar.top kumaş alınır.top kumaş alanlar. İstanbul parça kumaş alanlar, İstanbul parti kumaş alanlar, İstanbul kumaş alan firmalar.istanbul top kumaş alanlar.İstanbul parti kumaş alanlar.İstanbul kumaş alınır.İstanbul dokuma,örme,penye kumaş alanlar.kapitone kumaş alanlar. İstanbul Pelüş kumaş alanlar. İstanbul kaşe kumaş alanlar, İstanbul keçe kumaş alanlar, İstanbul kot kumaş alanlar. İstanbul penye kumaş alanlar. İstanbul dokuma kumaş alanlar.Örme kumaş alanlar.Kot kumaş alanlar.Keten,gabardin,poplin kumaş alanlar.Poliviskon kumaş alanlar.Denye astar alanlar.
Abiyelik Kumaş Alanlar 0534 551 35 33
Abiyelik kumaş alanlar, Abiyelik kumaş alınır, Abiyelik kumaş alan yerler, Abiyelik kumaş alan firmalar, Abiyelik kumaş alım satım yapanlar, #Abiyelikkumaş #Abiyelikkumaşçı #Abiyelikci #desenliAbiyelikkumaş #istanbulAbiyelikkumaş #Abiyelikkumaşalan #Abiyelikkumaşalımı #Abiyelikkumaşkimalır #Abiyelikkumaşsatan #zeytinburnuAbiyelikkumaş #stokAbiyelikkumaşaalan #spotAbiyelikkumaşalan #parçaAbiyelikkumaşalan #topAbiyelikkumaşalan #toptanAbiyelikkumaşalan #bursaAbiyelikkumaş

Gelinlikler, Tuvaletler ve Abiye kıyafetler biz kadınların nadir giydiği en önem verdiği giyim eşyalarıdır. Tuvalet ve Abiye elbise arasındaki fark nedir? Bu ikisi hep karıstırılır ama aynı şey değildir. Abiye ile Tuvalet Arasındaki Farklar; Abiyeler genellikle uzun ve koyu renkli olur. Bol ve omuzlardan ayak biliğine kadar uzunluktadırlar. Genelde Arap ülkelerinde giyilen aba adlı elbiseden esinlenerek modernize edilmiştir. Bu ülkelerde abiyenin orjinali çarşafa yakın bir giysidir. Tuvalet ise daha çok gelinliğe benzer ama renklidir. Abiye daha çok Ortadoğu esintilidir, tuvalet ise daha çok Avrupai ve Fransız tarzıdır. Gelinlik, tuvalet ve abiye elbisesi, özel gün ve gece elbiseleri, parti ve kokteyl kıyafetleri dikecekseniz en başta, seçeceğiniz model ve giyecek kişinin beden özelliklerine de uyumlu kumaş seçmeniz gerekecektir. Kumaş tercihi çok önemlidir.

DANTEL KUMAŞÖzel gün giysileri, Tuvalet, abiyeler ve gelinliklerde sıkça kullanılır Dantel. Birkaç çeşit dantel kumaşı vardır.

Fransız Danteli : Bu dantel tüm tuvalet, abiye ve gelinlik modellerine uygulanabilen şık ve ince bir kumaş yapısına sahiptir. Maliyeti diğer dantellere göre fazla olduğu için genellikle gelinliklerin duvak kenarlarında kullanılabilir. Taklitleri de oldukça fazladır.

Kordene Dantel: Bu kumaş elbise ya da bütününde kullanılabilir fakat oldukça hassas ve nazik bir kumaştır. Yaz elbise, tuvalet ve gelinlikleri için ideal bir kumaş yapısına sahiptir.

Nakışlı Fransız Danteli: Brode kumaşdır asıl ismi. Tül kumaş üzerine işlenerek elde edilir. İnce yapılı olduğu için elbise, tuvalet ya da gelinliğin kol, yaka ve göğüs bölümlerinde kullanılması uygundur Masal ya da eski zaman prenseslerine özenen vintage sever kadınlar, klasik bir tuvalet, abiye elbise ya da geliklik düşleyen, modern vintage görünümünde olmayı arzulayan ve bohem tarza yatkın insanlar dantel kumaş elbise ve ya gelinlik modellerini tercih edebilirler. Fransız Danteli adıyla size sunacakları her dantel gerçekten Fransız danteli olmayabilir, maliyeti pahalı diye Fransız danteli diye size satmaya kalkmasınlar. Dantel kumaşın Ana kumaşla aynı renkte veya yakın tonda olmasına dikkat edin. Dış mekan, bahçe ya da kırda giyecekseniz, dantel kumaş sadece yaka ve kol bölgesinde ya da etek kısmının belirli bölgelerinde kullanmalısınız.


TÜL KUMAŞLAR


tül gelinlik modeli En ince kumaşlardandır, arkasını gösterir, transparandır. Genelde sentetik malzemeden üretilirler. Kloş kesimli, üst üste birçok kat tülün birlikte kullanıldığı, genel tabirle "prenses" eteklerde sıkça kullanılır. Sertlik-yumuşaklık tülleri birbirinden ayıran bir kriterdir; Likra tül kadar yumuşak olanlardan kom tül kadar sert olanlarına kadar pek çok seçenek var. Gözeneklerin sıklığı ise başka bir ayırıcı kriterdir; Bazı tüller çok küçük gözenekli olur ve yoğun bir görüntü sunar, bazıları daha büyük gözeneklidir. Parlaklık ise yine tülleri birbirinden ayırır; Kristal tül parlak görüntülü bir tüldür örneğin, ancak çoğu tül mat görünür. Yumuşak, sık gözenekli ve mat olan tülleri önersem de elbise, tuvalet ya da gelinliğin modeline göre uygun olanı tercih etmenizde fayda var. Piyasada en çok bulunan türü HAYAL TÜLdür, ekstra yumuşaklık istemediğiniz sürece tuvalet etekleri ve gelin duvakları için uygun olabilir.


ORGANZE KUMAŞLAR


organze abiye modeli Organze, abiye, tuvalet ve gelinliklerde geçmişte çok talep gören ama günümüz modasında önemini yitiren bir kumaş olmasına rağmen pudralı görünen, soft görüntüsünden ötürü favorimdir. Tülden biraz daha kalınca, yarı transparandır. En önemli özelliği düz ve dik görünümü yani dökümlü olmayan bir kumaş olmasıdır. Organze ile en sık çalışılan modeller katlı etekli tuvalet ve gelinliklerdir. Abiye, tuvalet ve gelinkte,üst bedende, drape yapıldığında kullanılabilirler. Organzeden katlı olmayan bir etek de yapabilirsiniz, yalnız tül etekteki kadar büzgülü ve dolayısıyla etek bitiminde dalga dalga bir etek olmaz, gayet düz, sade bir model çalışabilirsiniz. Organzeler sentetik ve ipek olarak ayrılıyorlar. Sentetik organzenin bir sürü çeşidi var. İpek organze kullandıramayacak olan tüm hanımlara tavsiyem kesinlikle mat görünen bir organze türü kullanmalarıdır. Çünkü organzenin sentetik ve parlak olanları bildiğiniz plastik defter kaplarımız gibi görünüyor ve özellikle fotoğraflarda çok parlayarak kötü bir görüntü veriyor. Gerekirse fotoğraf çekin. Sadece isimle seçmeyin! Görün, dokunun, ışığa tutun, fotograf çekip fotografına bakın. Satenin dokusundan hoşlanmayan, tül giymek de istemeyen hanımların tercihi olabilir. Üzerine dantel aplikle , pullar ve boncuklar çalışılmaya da müsaittir.


ŞİFON KUMAŞşifon abiye modeli Şifon kumaş kalınlık olarak organze gibi yarı saydam bir kumaştır ancak dökümlü olması dolayısıyla ondan ayrılır. Oldukça yumuşak bir kumaştır şifon. Ülkemizde, gösterişli kabarık tuvalet ve gelinlikler daha çok tercih edildiği için , tarlatanlı tuvalet ve gelinliklere şifon yakışmadığı için bu tarz dikimlerde pek görülmez. Abiyede daha çok tercih edilir. Şifon kumaşlarda drape görüntü güzel durmaktadır.

SATEN KUMAŞ


saten abiye gelinlik modeli Saten farklı birçok kalınlığı olan bir kumaştır ancak hiçbiri iç göstermez, tüm türleri opaktır. Genelde düz etek modellerinde kullanılıyor, kat veya toplamaya çok müsait değil. Satenleri birbirinden ayırmak için yumuşaklığına, parlaklığına ve kalınlığına bakmak gerekiyor. Benim önerim ; Orijinal Amerikan saten ile ipek olan düşes satendir, mat ve kalın bir kumaş olarak mat saten de düşünülebilir. İnce satenler yeterince düzgün durmaz, parlak satenlerin görüntüsü de aynı organze gibi naylon ve kötü bir görüntü verir. Amerikan saten ile düşes satenin çok hafif, göz okşayıcı bir parlaklıkları vardır. Dantelle kombinleyeceğiniz, masal prenseslerine benzer elbise ve gelinliklerde saten tercih edebilirsiniz. İPEK ipek abiye gelinlik modeli Lüks ve parlaklık sevenler tercih edebilir. Opaktır, yumuşaktır, vücudu iyi sarar. İpek tercihi abiye ve gelinliklede çok azdır ama ben yazmadan geçemedim.


ŞANTUK VE TAFTA


şantuk abiye modeli tafta abiye modeli Geçmişte çok bilinen ama günümüzde tuvalet, abiye ve gelinliklerde neredeyse hiç tercih edilmeyen, unutulam bir kumaş türüdür. Drapeli elbise ve gelinlikler için aslında ideal olan kumaş türleridir. Çünkü zaten kendiliğinden "kırılan" yani dalgalar oluşturmak yerine kırılarak şekil alan, bükülen kumaşlardır. Tafta tamamen pürüzsüz yapıda bir kalın kumaşken, şantuk kumaşında damar denen ince ince, kendi renginde çizgiler olur ve dokulu durur. İki türün de sentetik ve ipek olanları vardır. Yine altın kuralım, ipek değilse, çok parlak olmasın.


PAYETLİ KUMAŞLAR


payetli abiye Köylerde şalvarlık kumaşlar olur böyle, allı pullu gezer gelinlik kızlar bu gysilerle bana nedense hep o köyleri hatırlatır ve bir türlü sevemedim abiye giyim ve tuvaletlerde bu kumaşı. Yine de anlatmam gerekiyor. Renkli ve parlak Pullarla bezeli kumaştır payet. Dar elbiselerde daha iyi durur. 

MİKADO - ZİLBERLİN KUMAŞLAR


zilberlin gelinlik abiye Mikado Gelinlik abiye Yabancı markalarda, başka ülkelerin defilelerinde görebileceğiniz, bizim topraklarda pek de bilinmeyen, tercih edilmeyen kumaş türüdür. Kalın bir kumaştır. Sapsade, hiçbir başka kumaşla kombinlenmeyen, çok pürüssüz görünümlü modellerde kullanımı daha fazladır. Satenden temel farkı dokumasının belli olması, yakından biraz "çizgi çizgi dokunmuş" görüntüsü olmasıdır. Mikao, sentetik üretilen kumaşa denir, ipek üretilenine ise Zilberlin adı verilir. Sentetik olanı ipek olanından daha parlaktır. Dümdüz eteklerde iddialı bir sade, düzgün görüntü verir.
  
44 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Duyurular
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.26368.2967
Euro9.95069.9905